sobota, 26 kwietnia 2014

Jak zrobić perfekcyjna kreskę? Krok po kroku

Dziewczyny niestety pogoda pokrzyżowała mi plany i metamorfozy nie udało się zrobić w tym deszczu. Czekamy więc na ładną pogodę. Tym czasem przygotowałam dla Was tutorial jak zrobić idealną kreskę. Kreski to jest coś, o co najczęściej pytają mnie kobiety :) Mam nadzieję, ze będzie pomocny :)

Przygotowania :)
Miej pod ręką eyeliner i pędzelek (chyba, że używasz eyelinera w płynie, który ma już "wbudowany pędzelek), patyczki do uszu.
Ja obecnie używam: eyeliner w kremie Aqua black Make Up For Ever (baaardzo lubię), eyeliner w płynie Benefit Magic Ink (lubię trochę mniej, bo generalnie mniej lubię eyelinery w płynie :P) i skośny pędzelek Sephory.


Co jest ważne? Stabilna ręka! Więc odstawiamy wszelkie środki odurzające, opieramy łokcie o jakieś podłoże (ja maluję się przy parapecie, jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczkami toaletki, to możecie się i o nią oprzeć :P).

Krok 1. Dobrze wymierz.


Czyli poprowadź cienką kreskę od kącika zewnętrznego w kierunku końcówki brwi. Musisz znaleźć kresce taki szlak, aby nie przecinała się z żadnymi załamaniami powieki. Jeżeli nie możesz takiego szlaku znaleźć to brutalna prawda jest taka- kreska niestety nie jest dla Ciebie.

Krok 2. Trójkącik?


W odwrotną stronę niż poprzednio poprowadź prostą linię kończącą się mniej więcej na wysokości źrenicy. W wyniku powstanie wydłużony trójkąt. Tu może być pomocne delikatne naciągnięcie powieki.

Krok 3.Kolorowanka.


Jak w kolorowankach wypełnij stworzony wcześniej zarys trójkąta.

Krok 4. Dopełnienie całości :)


Prowadząc kreskę od kącika wewnętrznego ładnie połącz ją z trójkątem.
Gotowe :) Trudne?

3 komentarze: