poniedziałek, 15 października 2012

Golden bird on halloween

Zgłębiłam troszeczkę genezę tego święta, bo takie rzeczy nie z tego świata zawsze mnie kręciły :) Może to dziwne, ale bardzo lubię cmentarze- ale nie w jakiś pokręcony sposób! Lubię ten panujący tam spokój i czasem wybieram się na spacery, oczywiście ZA DNIA! :P
Nie wiem czy wiecie, ale Halloween wcale nie wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych (tam przywędrowało dopiero w XIX wieku), a z Irlandii. Jego korzeni należy się doszukiwać w pogańskim, celtyckim święcie All Hallow's Eve, w trakcie którego by uczcić pamięć zmarłych płonęły ogniska i odprawiano modły. Oczywiście święto to miało powiązanie z czarną magią i odprawianiem czarów i rytuałów.
W obecnych czasach mocno się to wszystko zamerykanizowało, stąd też coraz większa popularność przebieranych imprez Halloweenowych. Oczywiście najprościej jest polać się ketchupem i udawać trupa, ale gdyby komuś chciało się włożyć w przebranie i makijaż więcej pracy to przedstawiam swoją wersję- trochę bardziej glamour :)

8 komentarzy:

 1. To chyba w sumie dobrze :p Jak na Halloween przystało :)

  OdpowiedzUsuń
 2. piękny, piękny, pięęękny i jeszcze raz perfekcyjny! Uwielbiam zdjęcia zbliżeń <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ Ty masz dziewczyno fantazję! Wspaniały, bogaty i niebanalny makijaż! Niektórzy makijażyści mogliby Ci buty czyścić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. UMARŁAM ! *.* jak na hallowen przystało ;) no po prostu BAJKA! <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję :) Uwielbiam bajkowe klimaty ^^ Z tym czyszczeniem butów bym się nie rozpędzała, ale jest mi bardzo miło, że tak sądzisz Seanaith

  OdpowiedzUsuń