czwartek, 5 lipca 2012

Przydymione oko i dzikość afryki

Pominę może standardowy wstęp i zajmę się od razu tym, co chciałabym, aby na tym blogu się znalazło :)
Jako, że wizaż jest nie tylko moją pasją, ale też źródłem utrzymania- w tym temacie będzie działo się tu najwięcej. Nie chcę, żeby przewijała się tu nieustannie tylko moja twarz, bo jest wiele pięknych typów urody wartych pokazania (i podkreślenia makijażem). Od razu zaznaczam, że nie jestem fotografem, więc zdjęcia są amatorskie. Postaram się jednak, aby były ciekawe- na miarę moich możliwości. Jestem otwarta na konstruktywne uwagi :)
Na pierwszy ogień, korzystając z tego, że pogoda sprzyja  proponuję dziś stylizację plażową. Oczywiście nie jest to praktyczny makijaż na plażę! Natomiast ciemne oko w stylu smoky eye doskonale wpisuje się w letnie trendy z wybiegów.
Modelka ma kasztanowe włosy, zielone oczy i bardzo jasny odcień cery. Wybieramy ciepłe kolory: złota, brązy, brzoskwinie, ciepłe fiolety w odcieniu oberżyny, beże. Jeżeli czerwień, to w odcieniu pomidorowym.  Na zdjęciu poniżej bez makijażu :)

Etapy makijażu oka:
1.       Obrysowuje oko czarną, miękką kredką- nie musi być równo, kredka służy nam w tym wypadku za bazę pod cień, dzięki czemu można uzyskać efekt intensywnej, głębokiej czerni.
2.       Kredkę rozcieram aplikatorem bądź czystym pędzelkiem. Nakładam czarny cień na całą powiekę górną, aż do załamania oraz na powiekę dolną.
TIP: starajcie się aby góra nie stała się graficzna. Prościej: wszelkiego rodzaju widoczne granice cienia są bezwzględnie zakazane. Czyli ćwiczymy blendowanie/cieniowanie/rozcieranie-jak kto woli :)
3.       Jaśniejszym cieniem (bardzo fajnie wygląda np. złoto) dodatkowo rozcieram granice czarnego cienia- zarówno na powiece górnej, jak i dolnej.
4.       Rozjaśniam (np. opalizującym, złocistym pyłkiem) wewnętrzny kącik oka.
5.        W ramach wykończenia makijażu oka rysuję eyelinerem, bądź kredką kreskę przy linii rzęs i całość pokrywam transparentnym błyszczykiem do ust, co nadje „mokry” efekt.
6.       Dokładnie tuszuję rzęsy.

1 komentarz:

  1. Gratuluje pierwszego posta ! :)
    super i treść i zdjęcia ;d

    OdpowiedzUsuń