niedziela, 8 lipca 2012

Letnie upały

Powiedzmy sobie szczerze... Żadnej z nas nie chce się zbyt długo pracować nad makijażem w taki upał, jaki panuje ostatnio. Poza tym, nie wiem jak Wy, ale ja się po prostu nie czuję dobrze nosząc na twarzy zbyt grubą warstwę makijażu, kiedy wszystko wokół płynie :)
Dlatego latem przerzucam się na podkłady na bazie wody, bardzo leciutkie lub pudry mineralne. Skóra choć trochę muśnięta słońcem zazwyczaj wygląda lepiej niż zimą, więc nie ma potrzeby stosować kosmetyków mocno kryjących. Wystarczy odrobina różu lub bronzera oraz kolorowy akcent na oku.
Jako, że kreski nie dają się zdetronizować i chyba pozostaną w modzie jeszcze długo, warto poćwiczyć pewną rękę i nauczyć się je rysować. Latem nie ma prostszego i bardziej efektownego makijażu niż kolorowa kreska. Natomiast są ograniczenia, kreska niestety jest dosyć wymagająca. Po pierwsze: nie na każdym typie oka można zrobić idealną "jaskółkę". Np. jeżeli masz opadający kącik oka- lepiej nie wyciągaj kreski poza kontur oka.
Po drugie: trzeba znaleźć odpowiedni punkt zaczepienia, tzn. kreska nie może przypominać kształtem wykresu ekg. Uważajcie na wszelkie zagłębienia, zmarszczki mimiczne itp. Najlepiej jest znaleźć takie miejsce na oku, aby je wszystkie pominąć. Przykład poniżej.

Po trzecie: kreska rysowana eyelinerem musi być równa. Koniec, kropka, amen. Nie ma mowy o żadnych zadziorach, górach i dolinach.
Moja rada: Oprzyj łokcie o stół, biurko, toaletkę, czy inny stabilny przedmiot na czterech nogach :) O wiele trudniej jest narysować kreskę z rękoma dyndającymi w powietrzu. Możesz sobie pomóc lekko naciągając powiekę, aby każda nierówność się rozprostowała.
Bardzo fajnie latem wyglądają kreski kolorowe, więc nie ograniczajcie się do czarnego eyelinera. Modelka ma ciepły typ urody, kasztanowe włosy i piwne oczy. Cera bardzo jasna. Niedługo wrzucę zdjęcia krok po kroku :)Modelka: Monia :) Pierścionek: Ooh!Andy

5 komentarzy:

 1. ja chcę step by step :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziewczęca uroda modelki, Alice napisz jakich użyłaś kosmetyków do tego make upu :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Modelka rzeczywiście, śliczna dziewczyna :) Kosmetyki są pokazane w nowej notce. Pozdry

  OdpowiedzUsuń
 4. Mada- step by step właśnie się pojawiło. Enjoy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mówię Wam, nosiło się świetnie i mimo upału makijaż mi się nie rozpłynął na buzi :) Fach w ręku. :D Bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń